Zenbox – innowacyjna usługa hostingowa. Czy warto skorzystać? Wasze opinie

Podstawą funkcjonowania każdej strony internetowej jest oczywiście znalezienie serwera, który dopasowany jest do potrzeb konkretnej witryny. Odszukanie firmy oferującej hostingi, której można zaufać, nierzadko jest zadaniem bardzo trudnym. Dodatkowo standardowo mamy pakiety hostingowe tworzone pod kątem ich pojemności dyskowej oraz z limitami danych, które często mocno ograniczają rozwój strony.

Zupełnie inaczej prezentuje się oferta firmy Zenbox, którą to bez wątpienia można uznać za rewolucyjną. W tym przypadku pakiety tworzone są na podstawie unikalnych odwiedzin użytkowników, którzy na daną stronę będą wchodzić. Na czym to polega i czy może być to usługa opłacalna?

Kilka słów o firmie

Strona główna Zenbox. Źródło: https://zenbox.pl

Zacznijmy może od tego, że firma oferująca usługi internetowe nie jest specjalnie nowa na naszym rynku. Powstała ona bowiem w roku 2012 i według zapewnień, od tamtego czasu bardzo dynamicznie się rozwija.

Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnych informacji podawanych przez firmę, jej główną misją jest dostarczanie najlepszych, bardzo elastycznych usług hostingowych, które przede wszystkim nie ograniczają rozwoju stron internetowych. Firma chwali się dodatkowo stosowaniem najnowocześniejszych technologii w swoich serwerach. Mamy tutaj między innymi:

 • kopie zapasowe serwerów wykonywane regularnie co 6 godzin przez 7 dni w tygodniu;
 • usługi oferowane w niezawodnej chmurze danych;
 • modułowość oprogramowania obsługującego serwery;
 • opieka serwisowa działająca przez całą dobę;
 • nowoczesne panele administracyjne, bardzo przejrzyste i proste w zarządzaniu.

Dla wielu osób zaletą będzie również na pewno to, że są to serwery w pełni utrzymywane w Polsce, co gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa. Firma dodatkowo chwali się oferowaniem profesjonalnych usług serwisowych.

Czym wyróżnia się ten hosting?

Na początku wspominaliśmy jednak, że ofertę Zenbox można uznać za zdecydowanie rewolucyjną w Polsce. Na czym ta rewolucja dokładnie polega?

Osoby zaznajomione z rynkiem hostingowym na pewno wiedzą, że najczęściej mamy do wyboru pakiety przygotowane pod kątem ilości przestrzeni dyskowej. Do tego pojawiają się limity transferowe, które możemy najczęściej omijać tylko w przypadku najdroższych pakietów.

Pod tym kątem oferta tej firmy hostingowej prezentuje się zupełnie inaczej. Mamy tutaj bowiem wiele pakietów hostingowych, ale przygotowanych pod kątem unikalnych użytkowników. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Wybierając najtańszy pakiet, a wiec „zenbox 5k” mamy miesięczny limit w postaci 5 tysięcy unikalnych odwiedzin.

Architektura serwerowa

Najważniejsze jest tutaj to, że wszystkie serwery są identyczne pod kątem parametrów sprzętowych, nie ma tutaj limitu wysłanych czy odebranych danych, a do tego możliwość zakładania dowolnej ilości kont pocztowych, kont FTP czy baz danych.

Co jednak w przypadku, gdy w danym miesiącu przekroczymy liczbę 5 tysięcy unikalnych użytkowników? Firma gwarantuje, że absolutnie nie zablokuje transferu na takich stronach. Istnieje bowiem specjalny pakiet buforowy, który jest dwukrotnością limitu użytkowników dla planu hostingowego, który został wybrany. W powyższym przypadku będzie to dodatkowe 10k, które uruchamiane jest na kolejny miesiąc po miesiącu, w którym liczba unikalnych odwiedzin przekroczyła limit.

Jak zapewnia firma, jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu dostajemy sporo czasu na podjęcie decyzji o ewentualnym przejściu na wyższy plan taryfowy.

Ceny i promocje

Wspomniany wcześniej pakiet hostingowy był tylko przykładem, gdyż w ofercie tej firmy znajdziemy ich kilka. Mamy tutaj więc do wyboru następujące pakiety:

 • zenbox 5k”;
 • zenbox 25k”;
 • zenbox 50k”;
 • zenbox 100k”.
Serwery PL

Jest jeszcze jeden pakiet, który po prostu obejmuje liczbę przekraczającą 100 tysięcy unikalnych odwiedzin miesięcznie, bez górnego limitu. W tym przypadku jednak ceny korzystania z usługi są ustalane w sposób indywidualny.

Ile kosztują 4 podstawowe pakiety? Miesięcznie mamy tutaj odpowiednio 15, 30, 40 oraz 70zł, ale dzięki ciekawym promocjom organizowanym przez firmę, można te ceny znacząco obniżyć. W każdym z tych pakietów, przy zapłacie z góry za rok, płacimy za 10 miesięcy, a dwa kolejne są zupełnie za darmo. Dodatkowo zawsze można skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, który wynosi 14 dni.

Warto wspomnieć jeszcze o samej wydajności serwerów, które według zapewnień firmy zawsze oparte są o minimum 2 procesory Intel Xeon E5, 128 GB pamięci operacyjnej oraz nowoczesne dyski SSD.

Opinie?

Ponad 6 lat obecności na rynku to sporo czasu i z tego powodu firma może pochwalić się licznymi opiniami w sieci na swój temat. Sprawdziliśmy je nieco dokładniej, aby upewnić się, że wszystkie gwarancje firmy mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Większość klientów chwali sobie dużą wydajność serwerów oraz naprawdę wysoki uptime, praktycznie brak jakichkolwiek awarii. Klienci doceniają również możliwość wybierania pakietów pod kątem liczby unikalnych odwiedzin. Jak dowiedzieliśmy z opinii, takie rozwiązanie bardzo ułatwia swobodny rozwój każdego serwisu internetowego.

Czy warto skorzystać z tych usług?

Innowacyjność tego pakietu hostingowego jest niezaprzeczalna i naszym zdaniem warto chociaż przyjrzeć się mu nieco bliżej, sprawdzając możliwości firmy na jej oficjalnej stronie. Naszym zdaniem warto jednak skorzystać z tej oferty również z tego powodu, że Zenbox gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych, czego najlepszym dowodem jest stała współpraca firmy z GIODO.

Serwery oferują dodatkowo duże możliwości konfiguracji dzięki dostępowi do SSH, mamy regularnie wykonywane kopie zapasowe oraz wsparcie techniczne działające przez całą dobę. Jak na takie ceny, to prezentuje się to naprawdę atrakcyjnie.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 2.2]

Zenbox - opinie z forum:

 1. foton pisze:

  mam tylko teraz pytanie, czy jest jakiś sensowny sposób, aby mniej więcej oszacować popularność witryny, która dopiero ma się pojawić. Nie wiem który pakiet wybrać :/ Czy firma nie robi problemów z przechodzeniem na wyższe pakiety, nawet jeśli zapłaciło się za rok z góry?

 2. garbik pisze:

  Ktoś orientuje się czy parametry tych serwerów wystarczą do prowadzenia dość popularnego sklepu internetowego? Mam taką stronę, z dużą liczbą odwiedzin i chcę właśnie przenieść ją na inny serwer.

 3. brzuc pisze:

  mam jedno pytanie, czy ta pomoc techniczna oferuje również swoje wsparcie przy konfiguracji? Jestem zielona, chcę otworzyć małe forum, ale nie wiem czy poradzę sobie z tym sama :/

  1. Patryk pisze:

   Witam!

   Tak, Zenbox.pl w miarę możliwości udziela wsparcia w obszarze konfiguracji usług, tak aby klient mógł bez żadnych problemów korzystać z usługi hostingowej i czerpać przyjemność z zarządzania swoją stroną www.

 4. Jaroslaw Gruszecki pisze:

  Dla mnie współpraca z Zenbox odkryła nowe możliwości, które wcześniej nie były w ogóle dostępne, niezależnie czy w zakresie płatnej czy niepłatnej oferty. Zaczynając od najprostszych usług typu wsparcie w konfiguracji konta na komórce, kończąc na rzeczach, które u mojego poprzedniego dostawcy nie były do zrealizowania w ogóle. Podam przykład z ostatnich chwil: po ataku hakerskim i zablokowaniu strony (która nie działała od ubiegłego roku), jedynie zenbox był w stanie rzeczowo podejść do tematu i podjąć próbę odzyskania danych. W dwóch innych firmach jako partnera miałem formularz kontaktowy oraz linie telefoniczną i 3-dniowy dostęp do backupu, tyle, że rozwiązania brak. Temat się trochę ciągnął (kolejny atak, kolejna blokada itd.) oraz braku czasu na działanie w tej sprawie z mojej strony. Strona działa, dzięki mnichom z Zenbox, a to dla mnie ma bardzo dużą wartość. To czego najbardziej się obawiałem, czyli brak kontaktu telefonicznego z zenbox, zupełnie mi nie przeszkadza. Ważne, że panowie są skuteczni. Stąd moje jednoznaczne pozytywne doświadczenia.

 5. kszak pisze:

  nierozwiązany problem z repilkowaniem się w różnych podfolderach skrzynki odbiorczej „ciężkich” wiadomości mailowych (i to nie wszystkich), występujących przy korzystaniu z klienta outlook (występuje na różnych komputerach). Z uporem jestem informowany o niewłaściwej konfiguracji outlooka i na tym pomoc się kończy. Problem pojawił się po połowie września, nie dokonywałem żadnych rekonfiguracji outlooka.

  1. Zenbox pisze:

   Witam,

   Prosimy o kontakt pod adresem [email protected] – w tej sprawie, z pewnością uda nam się rozwiązać Twoje problemy.

 6. Zenbox pisze:

  Zenbox serdecznie dziękuje za wyróżnienie naszych usług.

 7. Anna pisze:

  Korzystałam z różnych hostingów i dla mnie jako dla właścicielki dużego bloga nie czuję większych różnic technicznych pomiędzy poszczególnymi hostingami (np. różnic w szybkości strony), ale uważam, że ZENBOX MA NAJLEPSZYCH PRACOWNIKÓW POMOCY TECHNICZNEJ!!!! Odpowiadają błyskawicznie, świetna komunikacja z klientem i przede wszystkim rewelacyjnewsparcie techniczne.
  Przykładowo: Kilka razy zepsułam coś na stronie (czasem w niedzielę w nocy) – błyskawicznie dokonali przywrócenia plików. Świetne wsparcie przy wgrywaniu certyfikatu SSL i tworzeniu przekierowań – mój informatyk nie zrobił wszystkich przekierowań z http na https, przez co strona działała mega wolno. Suport zenboxa błyskawicznie znalazł problem i dokonał naprawy. Z innych zalet to łatwe i szybkie przeniesienie domeny na inny hosting co jest ważne np. przy sprzedaży. PS. Nigdy nie chce mi się pisać ocen, ale informatycy z zenboxa na to zasłużyli – właśnie ze względu na perfekcyjny suport warto wybrać ten hosting.

 8. Krzyś pisze:

  Po wprowadzeniu w nowej ofercie Zenbox limitów powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu limitów UU, nie jest to już żadna „rewolucja” a hosting, który jako jedyny wprowadza taki limit w odniesieniu do ofert konkurencji. Wszystkie limity można oczywiście sobie „regulować”, jednak wtedy przestaje być już tak tanio. Dopiero czytając regulamin można doczytać się również o zakazie wykorzystywania powierzchni serwera na archiwum plików, kopie bezpieczeństwa itp. Czyli kupujemy ograniczoną powierzchnię o określonej pojemności i nie możemy jej wykorzystać wg potrzeb – faktycznie to nie lada rewolucja, chyba tylko w Zenbox, bo niegdzie się z tym nie spotkałem… Support może i w porządku, panel w najnowszej odsłonie intuicyjny, ale jednak względy techniczne są tutaj ważniejsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *