Netmark.pl – czy warto skorzystać? Wasze opinie i doświadczenia

Znalezienie profesjonalnej oferty hostingowej to podstawowa kwestia, przy planowaniu uruchomienia nowej strony internetowej. Swoimi możliwościami musi on być dopasowany do stopnia skomplikowania i wielkości witryny.

Jednocześnie ważna jest także szybkość działania, dużo opcji konfiguracji oraz możliwie najniższa awaryjność. Firm hostingowych w Polsce nie brakuje i dlatego czasem dokonanie wyboru okazuje się mocno problematyczne. Dzisiaj przyjrzymy się więc firmie Netmark i sprawdzimy dokładnie, co oferuje swoim klientom.

Co to jest? Krótka historia

Marka świadczy szeroko zakrojone usługi internetowe. To nie tylko omawiany przez nas hosting, ale także rejestracja oraz obsługa domen i serwery wirtualne VPS. Warto wspomnieć o tym, że firma przygotowała specjalną ofertę resell. Gwarantuje szeroki wybór pakietów hostingowych, które można później odsprzedawać własnym klientom.

Swoją działalność rozpoczęła na przełomie 2005 i 2006 roku, a więc istnieje na polskim rynku już od dłuższego czasu. Chwali się nie tylko stawianiem na nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale także zyskiwaniem coraz większej popularności. Według oficjalnych informacji na stronie, Netmark obsługuje obecnie ponad 20 tysięcy klientów. Co ważne, z jej usług mają korzystać nie tylko osoby prywatne. To także wielu przedsiębiorców, a także instytucji rządowych i pozarządowych.

Czym się wyróżnia ten hosting?

Już na pierwszy rzut oka widać, że oferta tej firmy jest niezwykle elastyczna. Klienci mają bowiem do wyboru aż 6 różnych pakietów hostingowych. Najtańszy z nich, o nazwie MICRO, kosztuje zaledwie 65 zł rocznie (32,50 zł w aktualnej promocji). W ramach pakietu dostaje się 5 GB na dane, brak limitu baz MySQL oraz limit transferowy na poziomie 100 GB miesięcznie. Najdroższa opcja MAX+ to wydatek 560 zł rocznie (280 zł w aktualnej promocji). W stosunku do pakietu najtańszego użytkownik ma tutaj aż 120 GB na dane i brak limitów transferowych.

Są to jednak dość standardowe parametry i podobne można znaleźć u wielu innych usługodawców. Czym w takim razie wyróżnia się ta konkretne oferta? Chyba jedną z najważniejszych kwestii jest stosowanie najnowocześniejszych dysków SSD obsługujących protokół NVMe. Zastępuje on mocno wysłużony już AHCI, który ograniczał możliwości wykorzystania ultraszybkich dysków podłączanych do PCI Express. Strona umieszczona na takim nośniku naprawdę szybko się ładuje. Docenią to przede wszystkim właściciele dużych, rozbudowanych portali.

Kolejną zaletą jest oferowanie przez firmę bezpłatnych certyfikatów SSL Comodo. Co ciekawe, skorzystać z tego mogą nawet posiadacze najtańszego, opisywanego wcześniej, pakietu hostingowego. Netmark dodatkowo chwali się wyjątkowo niską awaryjnością swoich serwerów, co również należy zaliczyć do ważnych zalet.

Ceny i pakiety

O pakietach zdążyliśmy już co nieco wspomnieć. Jest ich łącznie 6 i na chwilę obecną można je wykupić w promocyjnych cenach. Prezentują się one następująco:

 • MICRO 65 zł/rok – 5 GB
 • MINI 115 zł/rok – 10 GB
 • MIDI 175 zł/rok – 20 GB
 • BIG 269 zł/rok – 40 GB
 • MAX 359 zł/rok – 60 GB
 • MAX+ 560 zł/rok – 120 GB

Przy każdym pakiecie podaliśmy jedynie wielkość przestrzeni dyskowej, gdyż w zasadzie każdy z nich oferuje nielimitowany transfer i liczbę baz danych. Wyjątkiem jest pakiet MICRO, w którym transfer jest limitowany do 100 GB miesięcznie. Powyższe ceny są standardowe. Każdą z tych opcji można obecnie zakupić w promocji za 50 % kwoty bazowej.

Opinie

Ponad dekada obecności na rynku to naprawdę długo, jak na usługi internetowe, gdzie panuje naprawdę ogromna rotacja. Dobrze świadczy to o marce Netmark, która zresztą jest mocno chwalona przez swoich klientów. W komentarzach często pojawiają się informacje dotyczące tego, że hostingi są naprawdę stabilne, a przy tym bardzo szybkie. Klienci chwalą sobie do tego sprawną obsługę klienta oraz możliwość elastycznego dopasowania oferty do potrzeb. Oczywiście opinii nieprzychylnych firmie nie brakuje, ale wyraźnie stanowią one tylko niewielki odsetek.

Czy warto skorzystać i wykupić ten hosting?

Naszym zdaniem oferta przygotowana przez tę markę na pewno jest godna chociaż dokładnego jej rozważenia. Za stosunkowo niewielkie pieniądze dostaje się dostęp do nielimitowanego konta hostingowego opartego o najnowocześniejsze dyski SSD. Warto tutaj podkreślić, że sprawdzenie możliwości tych pakietów do niczego nie zobowiązuje. Firma wszystkich swoim nowym klientom daje bowiem możliwość ich testowania za darmo, przez 7 dni. W ramach testów uzyskuje się dostęp do pełnej funkcjonalności kont.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]

Netmark.pl - opinie użytkowników:

  1. marcin pisze:

   Ja korzystam z ich usług od kilku miesiecy. No i tak jakis wiekszych problemow nie było. Na razie działa wszystko sprawnie. Uptime jest w porzadku. No ale z doswiadczenia wiem, ze dopiero po dłuzszym stosowaniu mozna powiedziec cos wiecej, oby dobrego;)

 1. hosting jest niezły, niedrogi i w miare wydajny, ale niestety może się nie sprawdzić przy bardzo dużym serwisie, te limity danych nie starczyly, zanim sklep jednak stal się bardzo popularny to było super.

 2. lech pisze:

  domyślam się ze masz postawiona strone na darmowym skrypcie i dlatego tak źre ci te dane…ja mam spory serwis na autorskim cms-ie tam postawiony i nie miałem problemów z limitami.

 3. kubik pisze:

  Cena niska, obsluga na wysokim poziomie, oferty hostingowe jak dla mnie w zupełności wystarczające tam sam.

 4. golonka pisze:

  Nie jest źle, za te cene chyba nic lepszego się nie znajdzie, dla mniejszej lub sredniej strony według mnie się dobrze sprawdzi.

 5. bonzai pisze:

  Duży portal faktycznie powoli nie wyrabia, ale te mniejsze fajnie na tym chodzą.

 6. MajsterK pisze:

  Aktualnie bajka. Nowe serwery w całości na SSD, bezpłatne certyfikaty SSL i cPanel z nowymi bajerami. POLECAM!

 7. Mateusz pisze:

  Od lat bez problemów z hostingiem i pocztą :)

 8. marcello pisze:

  Zdecydowanie, teraz kiedy serwery działają na dyskach SSD notuję mega szybkość. Nie można tego porównać. Mega fajne są bezpłatne certyfikaty SSL. Nie musisz się martwić niczym same się instalują i przedłużają.

 9. Adam K. pisze:

  Korzystam z hostingu od kilku lat, działa bardzo stabilnie, strony wczytują się szybko. Jestem bardzo zadowolony z jakości i obsługi. Przeniosłem też kilku swoich klientów i wszyscy zadowoleni. DUŻA PIĄTKA Z PLUSEM ;)

Strona Netmark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *