Netia – czy warto skorzystać z usług operatora? Wasze opinie po spróbowaniu usługi

Internet, telewizja oraz telefon to usługi, z których korzysta praktycznie każdy i to codziennie. Pośród wielu operatorów świadczących tego typu usługi lokalnie, mamy w Polsce także sporo firm o znacznie większym zasięgu. Zalicza się do nich z pewnością Netia. Ów operator telekomunikacyjny działa na polskim rynku już od 1990 roku, choć początkowo pod nazwą Telekom, od której dzisiaj wywodzi się marka. Już w roku 2000 Netia znalazła się jednak na Giełdzie Papierów Wartościowych. W czasie swojej długiej obecności na rynku marka przejmowała kolejnych operatorów, stając się ostatnio dużą częścią Cyfrowego Polsatu. Co jednak oferuje Netia na chwilę obecną i czy jej usługi cieszą się dużą popularnością?

Aktualna oferta

Na dzień dzisiejszy spółka świadczy swoje usługi na terenie całego kraju, głównie w dużych miastach, łącznie w 70 różnych lokalizacjach. W swojej ofercie firma posiada obecnie kilka pakietów szybkiego internetu światłowodowego, rozbudowaną ofertę telewizyjną dzięki współpracy z Cyfrowym Polsatem oraz telefonię komórkową i stacjonarną. Oferta dedykowana jest zarówno klientom prywatnym, jak i przedsiębiorcom.

Telewizja

Na początek warto podkreślić fakt, że Netia udostępnia pogramy telewizyjne za pośrednictwem sieci internetowej. Oznacza to, że wybór abonamentu telewizyjnego jest nieodłącznie powiązany z dostępem do internetu od tej sieci. Netia zapewnia tutaj, że pakiety internetu dołączane do telewizji w zupełności wystarczają do komfortowego oglądania programów.

Podstawowa oferta telewizyjna od Netia, przy umowie podpisywanej na 24 miesiące, to 61 kanałów standardowych, z czego 29 jest w jakości HD. W pakiecie znajduje się dodatkowo 5 kanałów grupy TVN oraz 25 kanałów rozrywkowych. Do całości dodawany jest internet o prędkości 150 Mb/s. Miesięczna opłata abonamentowa wynosi tutaj 50 zł.

Kolejne opcje to już miesięczna opłata w wysokości 70 zł lub 80 zł. W każdej kolejnej klienci do podstawowej oferty mają dodawane kolejne pakiety, w tym między innymi sportowy, HBO GO, kanały dla dzieci i wiele więcej.

Istnieją także opcje dedykowane dla konkretnych odbiorców, a więc pakiety kanałów:

 • dla kibiców;
 • dla kinomaniaków;
 • 2 opcje dostępowe do telewizji na krótki okres, a więc z umową na 12 miesięcy.

W cenie każdego abonamentu znajdują się oczywiście wszystkie urządzenia niezbędne do odbierania internetu oraz telewizji, w tym oferowana przez Netię giganagrywarka do nagrywania programów TV.

Internet

Klienci chcący w Netii korzystać tylko z internetu, mają do wyboru 3 podstawowe pakiety dostępu domowego. Oferta szybkiego internetu w tym przypadku jest jednak ograniczona lokalizacją. Przed zamówieniem konkretnej usługi należy sprawdzić, czy w danej lokalizacji Netia posiada swoje łącza. Internet domowy oferowany jest w pakietach (wszystkie z nielimitowanymi danymi):

 1. 150 Mb/s w cenie 50 zł miesięcznie;
 2. 300 Mb/s w cenie 70 zł miesięcznie;
 3. 900 Mb/s w cenie 90 zł miesięcznie.

W każdym z tych przypadków kontrakt zawierany jest na 24 miesiące. Warto jednak dodać, że każdy z tych pakietów można zakupić również z umową bezterminową, którą można każdego miesiąca zerwać. Ceny pakietów są identyczne, co czyni ofertę bardzo atrakcyjną.

Netia świadczy także usługi dostępu do internetu mobilnego LTE o zasięgu obejmującym praktycznie cały kraj. Do wyboru jest tutaj tylko jedna opcja nielimitowanego dostępu w cenie 60 zł miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. Niestety po przekroczeniu 100 GB pobranych danych, Netia do końca okresu rozliczeniowego ogranicza szybkość łącza do 1 Mb/s. W cenie są już urządzenia potrzebne do korzystania z internetu mobilnego LTE.

Na chwilę obecną Netia zajmuje 10 miejsce pośród wszystkich dostawców internetu domowego w Polsce. Średnia prędkość pobierana danych dla całego kraju wynosi 31 Mb/s, natomiast wysyłania 12 Mb/s. Średnia latencja wynosi natomiast 34 ms. Łącza w zupełności powinny wystarczyć więc do komfortowego korzystania z sieci, a nawet do grania w gry online.

Telefon

Netia oferuje również szeroki pakiet usług telefonicznych, w tym zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Podstawowa oferta dostępna jest tak naprawdę w dwóch opcjach, SOLO oraz SOLO PLUS. W obu przypadkach wszystkie połączenia telefoniczne, MMS oraz SMS są nielimitowane w ramach pakietu. W opcji SOLO jest jednak pakiet internetu o limicie 2 GB, natomiast w SOLO PLUS pakiet ten jest nielimitowany. Pierwsza opcja kosztuje 20 zł miesięcznie, natomiast druga 30 zł miesięcznie. W obu przypadkach umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Netia sprzedaje wyłącznie karty SIM, w jej ofercie nie ma telefonów komórkowych.

Oba pakiety można kupować również w gotowych zestawach dla dwóch lub dla trzech osób. Dzięki temu jednostkowa cena za każdą kartę SIM jest niższa, niż przy ich opłacaniu osobno. Dostępne opcje to:

 • DUET, czyli 2 karty SIM w łącznej cenie 30 lub 45 zł;
 • TRIO, czyli 3 karty SIM w łącznej cenie 40 lub 60  zł miesięcznie.

W powyższych przypadkach pakiety do wyboru są identyczne, jak w ofercie SOLO.

Można również skorzystać z klasycznego pakietu telefonu stacjonarnego i do wyboru są 2 opcje. Pierwsza z nich kosztuje 20 zł miesięcznie i w pakiecie znajduje się 100 minut na połączenia do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz do numerów na terenie UE, w USA i w Kanadzie. Druga opcja to 30 zł miesięcznie z nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci w Polsce, jak również w UE, USA i w Kanadzie. Umowy podpisywane są na 2 lata.

Awarie

Netia, choć nie zalicza się do ścisłej czołówki operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, to jednak nie zmaga się z poważnymi awariami. Abonenci, zarówno korzystający z internetu, telewizji, jak i telefonii chwalą sobie firmę za bezawaryjność łącz. Awarie należą do rzadkości i jeśli się zdarzają, to przerwa w dostępie do usług jest naprawdę bardzo krótka.

Opinie

Firma cieszy się naprawdę dobrą opinią, choć wiele osób narzeka na to, że dostępność usług ogranicza się jedynie do dużych miast.

Netia – klikaj po SUPER promocje >>

Obecni klienci chwalą sobie jednak przede wszystkim atrakcyjne ceny, jak i sprawnie działające biuro obsługi abonentów. Netia chwalona jest również za szybki oraz przede wszystkim za bardzo stabilny internet.

Jak wykupić Internet, TV, telefon w Netii?

Skorzystanie z wybranej oferty przygotowanej przez Netię jest naprawdę proste, gdyż klienci mają do wyboru aż 3 możliwe opcje. Najbardziej oczywista dzisiaj to oczywiście wejście na stronę netia.pl, poprzez którą można online zamawiać usługi, podpisując umowę w obecności kuriera.

Druga opcja to telefoniczne skontaktowanie się z biurem obsługi klienta. Netia nie jest firmą wirtualną i utrzymuje ona na terenie całego kraju własne punkty obsługi stacjonarnej. W każdym większym mieście Polski znaleźć można przynajmniej kilka takich punktów. Mapa placówek dostępna jest na stronie internetowej firmy.

Poprzez każdy z tych kanałów można skorzystać z ofertu internetu, jak również telewizji oraz abonamentu telefonicznego.

Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 1.8]

Netia - opinie z forum:

 1. Marekk pisze:

  jak z internetem stacjonarnym? lepiej niż u pomarańczowej konkurencji?

 2. golonka pisze:

  ta netia się ostatnio tak reklamuje ze postanowiłem zapoznać się z usługami bo i tak umowa na neta mi się konczy i chyba się zdecyduje, łącza, przynajmniej na papierze, wygląda na naprawdę szybkie, a do tego cenowo wychodzi nieźle

 3. niuda pisze:

  ten internet działa spoko jak na moje potrzeby,. kupiłem jednak pakiet z tv i trochę wydaje mi się ze tutaj jest za drogo w porównaniu do oferty, ale co kto lubi, generalnie polecam szczególnie neta

 4. michalow pisze:

  net działa, ale żeby to jakoś latało to nie wiem, reklama jak zwykle trochę kłamie. Ogólnie źle nie jest, cenowo ujdzie, obsługa niezła, może być.

 5. twoj stary pisze:

  najbardziej oplaca się kupować cale pakiety w pojedynke nie wychodzi to tak tanio mam ich abo od roku i nie było większych problemów technicznych

 6. zoola pisze:

  Te ich łącza internetowe to są światłowodowe? Ktoś orientuje się bo nie mogę znaleźć na stronie takiej informacji.

 7. loslos pisze:

  ma ktoś może od nich tego neta mobilnego? Spowolnienie transferu to rozumiem, ale czy Netia nie stosuje wrednego lejka, jak robią to inni operatorzy? Wiecie o co chodzi, takie spowolnienie łącza, że nie idzie korzystać z niego…

 8. woowo pisze:

  Mam takie pytanie. Zastanawiam się nad pakietem telewizyjnym i jak wiadomo, jest tam też net. Czy to oznacza, że z tego internetu mogę sobie normalnie korzystać czy on jakoś tylko jest ograniczony do tej telewizji?

  1. Telewizja jest internetowa, więc internet zawsze musi być w pakiecie.
   Normalnie można korzystać z tego internetu.
   Jedyny minus jest taki, że jeżeli korzysta się z internetu na komputerze i innych urządzeniach jednocześnie, to telewizja na tym traci, gdyż czasami prędkość nie wyrabia.

 9. Netia – dzisiaj 02.12.22 – MEGA obniżki >> Zobacz

 10. Anonim pisze:

  Najgorsza firma z której usług korzystałam. Firma opiera się na naciąganiu klientów. Od pół roku walczę z nimi i z ich fakturami. Przy próbie przeniesienia umowy na inną lokalizację zostałam zmuszona do przedłużenia umowy o kolejne 2 lata. Gdyby nie to musiałabym zapłacić karę ok 2 tysięcy. Na początku całkowity brak kontaktu, aby przenieść usługi na nowy adres, a potem po kilku telefonach okazało się, że „koleżanka” zapomniała zgłosić informację dalej. Musiałam odesłać stary sprzęt do magazynu. Wysyłałam wszystko co instalator mi dał. Dostałam fakturę 200zł za niezwrócony sprzęt. Próbowałam wyjaśnić to telefonicznie – odsyłają na email. Chciałam iść do biura – nie mają wizyt stacjonarnych. Na e-mailu odsyłają do działu reklamacji, który stwierdził, że reklamacja się nie należy. Na protokole nie widać nazwy sprzętów oddanych użytkownikowi. Pan „instalator” nakleił w tym miejscu naklejkę z kodem kreskowym jednego ze sprzętów. Musiałam zapłacić fakturę. Z nową umową i nowym kontem opłacam teraz rachunki. W tym tygodniu przychodzi do mnie kolejna faktura – na stare konto. Umowę starą zakończyłam w lutym. Ta faktura jest za okres od marca do lipca lub sierpnia z informacją, że mam u nich usługi komórkowe. Posiadam numer komórkowy w Orange od 10 lat… Przy próbie wyjaśnia skąd ta faktura – „w ofercie ma Pani uslugi mobilne komorkowe”. Zlecone było przeniesienie usług i niestety – odnowienie na 2 lata. Dopisali sobie usługi mobilne. Brak ludzi do rozmowy, żeby cokolwiek wyjaśnić. Panie, które odbierają wyłączają się nawet na 20/30 minut „aby coś sprawdzić w tym temacie”. Nigdy w życiu nie spotkałam się z takim oszustwem i okradaniem klientów. Przestrzegam, niech dobra oferta cenowa nie przekonuje innych do zawarcia umowy z nimi. Żadne promocje nie są warte takiego braku szacunku do klienta i tej walki z firmą o własne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *