Netia – czy warto skorzystać z usług operatora? Wasze opinie po spróbowaniu usługi

Internet, telewizja oraz telefon to usługi, z których korzysta praktycznie każdy i to codziennie. Pośród wielu operatorów świadczących tego typu usługi lokalnie, mamy w Polsce także sporo firm o znacznie większym zasięgu. Zalicza się do nich z pewnością Netia. Ów operator telekomunikacyjny działa na polskim rynku już od 1990 roku, choć początkowo pod nazwą Telekom, od której dzisiaj wywodzi się marka. Już w roku 2000 Netia znalazła się jednak na Giełdzie Papierów Wartościowych. W czasie swojej długiej obecności na rynku marka przejmowała kolejnych operatorów, stając się ostatnio dużą częścią Cyfrowego Polsatu. Co jednak oferuje Netia na chwilę obecną i czy jej usługi cieszą się dużą popularnością?

Aktualna oferta

Na dzień dzisiejszy spółka świadczy swoje usługi na terenie całego kraju, głównie w dużych miastach, łącznie w 70 różnych lokalizacjach. W swojej ofercie firma posiada obecnie kilka pakietów szybkiego internetu światłowodowego, rozbudowaną ofertę telewizyjną dzięki współpracy z Cyfrowym Polsatem oraz telefonię komórkową i stacjonarną. Oferta dedykowana jest zarówno klientom prywatnym, jak i przedsiębiorcom.

Telewizja

Na początek warto podkreślić fakt, że Netia udostępnia pogramy telewizyjne za pośrednictwem sieci internetowej. Oznacza to, że wybór abonamentu telewizyjnego jest nieodłącznie powiązany z dostępem do internetu od tej sieci. Netia zapewnia tutaj, że pakiety internetu dołączane do telewizji w zupełności wystarczają do komfortowego oglądania programów.

Podstawowa oferta telewizyjna od Netia, przy umowie podpisywanej na 24 miesiące, to 61 kanałów standardowych, z czego 29 jest w jakości HD. W pakiecie znajduje się dodatkowo 5 kanałów grupy TVN oraz 25 kanałów rozrywkowych. Do całości dodawany jest internet o prędkości 150 Mb/s. Miesięczna opłata abonamentowa wynosi tutaj 50 zł.

Kolejne opcje to już miesięczna opłata w wysokości 70 zł lub 80 zł. W każdej kolejnej klienci do podstawowej oferty mają dodawane kolejne pakiety, w tym między innymi sportowy, HBO GO, kanały dla dzieci i wiele więcej.

Istnieją także opcje dedykowane dla konkretnych odbiorców, a więc pakiety kanałów:

 • dla kibiców;
 • dla kinomaniaków;
 • 2 opcje dostępowe do telewizji na krótki okres, a więc z umową na 12 miesięcy.

W cenie każdego abonamentu znajdują się oczywiście wszystkie urządzenia niezbędne do odbierania internetu oraz telewizji, w tym oferowana przez Netię giganagrywarka do nagrywania programów TV.

Internet

Klienci chcący w Netii korzystać tylko z internetu, mają do wyboru 3 podstawowe pakiety dostępu domowego. Oferta szybkiego internetu w tym przypadku jest jednak ograniczona lokalizacją. Przed zamówieniem konkretnej usługi należy sprawdzić, czy w danej lokalizacji Netia posiada swoje łącza. Internet domowy oferowany jest w pakietach (wszystkie z nielimitowanymi danymi):

 1. 150 Mb/s w cenie 50 zł miesięcznie;
 2. 300 Mb/s w cenie 70 zł miesięcznie;
 3. 900 Mb/s w cenie 90 zł miesięcznie.

W każdym z tych przypadków kontrakt zawierany jest na 24 miesiące. Warto jednak dodać, że każdy z tych pakietów można zakupić również z umową bezterminową, którą można każdego miesiąca zerwać. Ceny pakietów są identyczne, co czyni ofertę bardzo atrakcyjną.

Netia świadczy także usługi dostępu do internetu mobilnego LTE o zasięgu obejmującym praktycznie cały kraj. Do wyboru jest tutaj tylko jedna opcja nielimitowanego dostępu w cenie 60 zł miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. Niestety po przekroczeniu 100 GB pobranych danych, Netia do końca okresu rozliczeniowego ogranicza szybkość łącza do 1 Mb/s. W cenie są już urządzenia potrzebne do korzystania z internetu mobilnego LTE.

Na chwilę obecną Netia zajmuje 10 miejsce pośród wszystkich dostawców internetu domowego w Polsce. Średnia prędkość pobierana danych dla całego kraju wynosi 31 Mb/s, natomiast wysyłania 12 Mb/s. Średnia latencja wynosi natomiast 34 ms. Łącza w zupełności powinny wystarczyć więc do komfortowego korzystania z sieci, a nawet do grania w gry online.

Telefon

Netia oferuje również szeroki pakiet usług telefonicznych, w tym zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Podstawowa oferta dostępna jest tak naprawdę w dwóch opcjach, SOLO oraz SOLO PLUS. W obu przypadkach wszystkie połączenia telefoniczne, MMS oraz SMS są nielimitowane w ramach pakietu. W opcji SOLO jest jednak pakiet internetu o limicie 2 GB, natomiast w SOLO PLUS pakiet ten jest nielimitowany. Pierwsza opcja kosztuje 20 zł miesięcznie, natomiast druga 30 zł miesięcznie. W obu przypadkach umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Netia sprzedaje wyłącznie karty SIM, w jej ofercie nie ma telefonów komórkowych.

Oba pakiety można kupować również w gotowych zestawach dla dwóch lub dla trzech osób. Dzięki temu jednostkowa cena za każdą kartę SIM jest niższa, niż przy ich opłacaniu osobno. Dostępne opcje to:

 • DUET, czyli 2 karty SIM w łącznej cenie 30 lub 45 zł;
 • TRIO, czyli 3 karty SIM w łącznej cenie 40 lub 60  zł miesięcznie.

W powyższych przypadkach pakiety do wyboru są identyczne, jak w ofercie SOLO.

Można również skorzystać z klasycznego pakietu telefonu stacjonarnego i do wyboru są 2 opcje. Pierwsza z nich kosztuje 20 zł miesięcznie i w pakiecie znajduje się 100 minut na połączenia do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz do numerów na terenie UE, w USA i w Kanadzie. Druga opcja to 30 zł miesięcznie z nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci w Polsce, jak również w UE, USA i w Kanadzie. Umowy podpisywane są na 2 lata.

Awarie

Netia, choć nie zalicza się do ścisłej czołówki operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, to jednak nie zmaga się z poważnymi awariami. Abonenci, zarówno korzystający z internetu, telewizji, jak i telefonii chwalą sobie firmę za bezawaryjność łącz. Awarie należą do rzadkości i jeśli się zdarzają, to przerwa w dostępie do usług jest naprawdę bardzo krótka.

Opinie

Firma cieszy się naprawdę dobrą opinią, choć wiele osób narzeka na to, że dostępność usług ogranicza się jedynie do dużych miast.

Netia – klikaj po SUPER promocje >>

Obecni klienci chwalą sobie jednak przede wszystkim atrakcyjne ceny, jak i sprawnie działające biuro obsługi abonentów. Netia chwalona jest również za szybki oraz przede wszystkim za bardzo stabilny internet.

Jak wykupić Internet, TV, telefon w Netii?

Skorzystanie z wybranej oferty przygotowanej przez Netię jest naprawdę proste, gdyż klienci mają do wyboru aż 3 możliwe opcje. Najbardziej oczywista dzisiaj to oczywiście wejście na stronę netia.pl, poprzez którą można online zamawiać usługi, podpisując umowę w obecności kuriera.

Druga opcja to telefoniczne skontaktowanie się z biurem obsługi klienta. Netia nie jest firmą wirtualną i utrzymuje ona na terenie całego kraju własne punkty obsługi stacjonarnej. W każdym większym mieście Polski znaleźć można przynajmniej kilka takich punktów. Mapa placówek dostępna jest na stronie internetowej firmy.

Poprzez każdy z tych kanałów można skorzystać z ofertu internetu, jak również telewizji oraz abonamentu telefonicznego.

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 1.7]

Netia - opinie z forum:

 1. Marekk pisze:

  jak z internetem stacjonarnym? lepiej niż u pomarańczowej konkurencji?

 2. golonka pisze:

  ta netia się ostatnio tak reklamuje ze postanowiłem zapoznać się z usługami bo i tak umowa na neta mi się konczy i chyba się zdecyduje, łącza, przynajmniej na papierze, wygląda na naprawdę szybkie, a do tego cenowo wychodzi nieźle

 3. niuda pisze:

  ten internet działa spoko jak na moje potrzeby,. kupiłem jednak pakiet z tv i trochę wydaje mi się ze tutaj jest za drogo w porównaniu do oferty, ale co kto lubi, generalnie polecam szczególnie neta

 4. michalow pisze:

  net działa, ale żeby to jakoś latało to nie wiem, reklama jak zwykle trochę kłamie. Ogólnie źle nie jest, cenowo ujdzie, obsługa niezła, może być.

 5. twoj stary pisze:

  najbardziej oplaca się kupować cale pakiety w pojedynke nie wychodzi to tak tanio mam ich abo od roku i nie było większych problemów technicznych

 6. zoola pisze:

  Te ich łącza internetowe to są światłowodowe? Ktoś orientuje się bo nie mogę znaleźć na stronie takiej informacji.

 7. loslos pisze:

  ma ktoś może od nich tego neta mobilnego? Spowolnienie transferu to rozumiem, ale czy Netia nie stosuje wrednego lejka, jak robią to inni operatorzy? Wiecie o co chodzi, takie spowolnienie łącza, że nie idzie korzystać z niego…

 8. woowo pisze:

  Mam takie pytanie. Zastanawiam się nad pakietem telewizyjnym i jak wiadomo, jest tam też net. Czy to oznacza, że z tego internetu mogę sobie normalnie korzystać czy on jakoś tylko jest ograniczony do tej telewizji?

  1. Telewizja jest internetowa, więc internet zawsze musi być w pakiecie.
   Normalnie można korzystać z tego internetu.
   Jedyny minus jest taki, że jeżeli korzysta się z internetu na komputerze i innych urządzeniach jednocześnie, to telewizja na tym traci, gdyż czasami prędkość nie wyrabia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.