Laohost.pl – bezpieczny i stabilny hosting?

Strona laohost.pl
Strona laohost.pl

Laohost jest firmą, która oferuje swoim klientom usługi hostingowi, serwery oraz domeny. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Przedsiębiorstwo swoją działalność prowadzi od sześciu lat. Laohost umożliwia swoim potencjalnym klientom możliwość przetestowania swoich usług przez siedem dni.

Firma w swojej ofercie ma konta www. Do wyboru są trzy, różniące się parametrami oraz ceną. Najtańsze i zarazem o najmniejszych parametrach jest Konto małe. Jego powierzchnia dyskowa wynosi 1 GB, a miesięczny limit transferu jest równy 10 GB. Druga opcja to Konto średnie.

Jak sama nazwa wskazuje parametry są wyższe od Konta małego, ale mniejsze niż Konta dużego. Powierzchnia dyskowa ma 2 GB, a transfer 20 GB. Natomiast Konto duże ma 5 GB powierzchni dyskowej oraz 50 GB miesięcznego transferu. Jest to najdroższa opcja.

Oprócz hostingu Laohost ma w swojej ofercie rejestracje domen. Użytkownik może wybierać spośród domen: polskich, regionalnych, funkcjonalnych, europejskich oraz globalnych. Ponadto można skorzystać z oferty serwerów dedykowanych oraz VPS.

Serwery dedykowane znajdują się w serwerowni Hetzner, która znajduje się na terenie Niemiec. Do wyboru są dwa typy serwerów: HT X3 oraz HT EX 4. W przypadku serwerów VPS użytkownik może wybierać spośród czterech opcji.

Pierwsza to VPS mini o pamięci RAM równej 256 MB i dysku twardym 10 GB. Druga możliwość to VPS mały, gdzie pamięć RAM wynosi 512 MB, a dysk 20 GB. Trzeci wariant to VPS średni o pamięci wynoszącej 768 MB i powierzchni dyskowej 30 GB. Najdroższy i zarazem o najlepszych parametrach serwer to VPS duży Jego pamięć RAM wynosi 1024 MB, a powierzchnia dysku 40 GB.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Laohost.pl - opinie z forum:

 1. marcin pisze:

  jak z uptimeami? czy to podane na stronie ma przełożenie w rzeczywistości?

  1. maciek pisze:

   to w miare sie pokrywaja,ale wiadomo ze nie do koncza;p ogolnie nie jest źle. Mam jeszcze pytanie, ktore konto macie, ja mam teraz konto srednie i zastanawiam sie nad duzym. Co o nim sądzicie? Ma ktos?

 2. powerty pisze:

  ten laohost w rankingach nie wypada najlepiej, ale w sumie nie wiem czemu, jest spoko, radzi sobie z takim średnim portalem, jest tani to nie wiem co ludzie złego w tym widzą.

 3. grabowsk pisze:

  Na pewno pewno plus dla braku limitów na ftp, na domenty i subdomenty, a do tego daja jeszcze 2 tygodnie testów za frajera. Cena spoko, wydajność ujdzie, jak na średni serwis to starczy

 4. kulik pisze:

  konto mam tam dość dawno, kilka stron stoi, a nawet do 10% zużycia procka nie dojechałem, wiec według mnie to dobry hosting, na pewno jak za taką kase to nie ma co narzeać.

 5. genkk pisze:

  Za stosuynkowo niskie pieniądze sporo się dostaje w pakiecie, a do tego fajnie ze mają darmową obsługę techniczną, nie raz korzystałem i naprawdę kompetentni ludzie. Wydajnosc serwera może być za mała przy wielkich stronach, ale tak to ok.

Strona laohost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *