Mintos – czy inwestowanie w pożyczki pozabankowe się opłaca? Wasze opinie

Dzisiejszy rynek finansowy nie ułatwia życia inwestorom. Ogromna niestabilność sprawia, że większość inwestycji wiąże się z ponoszeniem ogromnego ryzyka, a płynące z tego zyski często nie są satysfakcjonujące.

Poszukiwanie nowych form pomnażania środków pieniężnych jest więc dziś normą. Ciekawą opcją, którą za chwilę opiszemy nieco bliżej, może okazać się inwestowanie w pożyczki pozabankowe. Z pomocą przychodzi tutaj serwis Mintos, który pośredniczy w takich transakcjach i gwarantuje swoim klientom bezpieczeństwo. Na czym to polega i jak zacząć swoją przygodę z serwisem?

Co to jest?

Jak działają pożyczki pozabankowe? Udzielają ich prywatne firmy, które muszą w tym celu dysponować ogromnym kapitałem. Nic więc dziwnego, że nieustannie poszukują one dodatkowych i przede wszystkim pewnych źródeł finansowania. Właśnie na tej potrzebie opiera swoje funkcjonowanie serwis Mintos.

Firma jest niejako pośrednikiem, platformą łączącą firmy pożyczkowe z prywatnymi inwestorami, którzy chcą zarobić na oprocentowaniu. Serwis gwarantuje swoim klientom dużo wyższą stopę zwrotu, niż w przypadku innych, bardziej klasycznych form pomnażania pieniędzy. Do systemu może zapisać się tak naprawdę każda osoba dysponująca dodatkowymi środkami finansowymi. Nie ma tutaj żadnych minimów wejścia, choć trzeba liczyć się z tym, że przy niskim kapitale możliwości inwestycyjne będą niewielkie.

Czy Mintos jest firmą godną zaufania? Serwis działa na rynku od 2015 roku i w tym okresie zdążył zbudować imponującą bazę zarówno inwestorów, jak i współpracujących firm pożyczkowych. Marka może pochwalić się licznymi nagrodami, działalnością na całym świecie oraz stale rozwijanym systemem, który ma poprawiać funkcjonalność i jednocześnie zwiększać bezpieczeństwo zawierania transakcji.

Jak to działa?

Chcesz wiedzieć, jak dokładnie działa ten system? Okazuje się, że zasada jest bardzo prosta. Na pewno słyszałeś już o tzw. pożyczkach społecznościowych, które swego czasu cieszyły się ogromną popularnością. Ludzie potrzebujący dodatkowych pieniędzy na konkretny cel, zamieszczali swoje oferty na specjalnych serwisach.

Kalkulacja zysków

Zarejestrowani w nich inwestorzy (prywatne osoby), mogli przeglądać te oferty, wybierać najbardziej interesujące i udzielać finansowania. Inwestor miał przy tym prawo negocjowania warunków, czyli na przykład ustalania konkretnego oprocentowania oraz terminu spłaty. Osoby takie zarabiały właśnie na tym oprocentowaniu. Nierzadko było ono całkiem wysokie, a więc i zwroty z inwestycji były duże.

Mintos częściowo działa na podobnej zasadzie, choć do gry wchodzą jeszcze prywatne firmy pożyczkowe. Tutaj inwestor nie tyle odpowiada bezpośrednio na ofertę pożyczkobiorcy, co firmy udzielającej komuś pożyczki. Prywatny pożyczkodawca akceptuje wniosek swojego klienta o udzielenie kredytu i wypłaca pieniądze.

W kolejnym kroku zamieszcza swoją ofertę w serwisie Mintos, poszukując inwestora dla konkretnej pożyczki. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że inwestor nie musi martwić się kwestiami związanymi ze ściągalnością długu. Za to jest odpowiedzialna firma pożyczkowa, która po odzyskaniu pieniędzy od swojego klienta oddaje je inwestorowi wraz z ustalonym wcześniej procentem.

Jak widać, zasada działania jest bardzo prosta. Możliwości też są ogromne. Z serwisem współpracują bowiem firmy, które udzielają między innymi pożyczek:

 • hipotecznych.
 • na zakup samochodów,
 • na zakup pojazdów specjalistycznych, w tym rolniczych oraz budowlanych,
 • na otwarcie działalności gospodarczej,
 • prywatne pożyczki konsumpcyjne na dowolny cel,
 • pożyczki krótkoterminowe, tzw. chwilówki.

Jako inwestor, będziesz mieć tak naprawdę dwie podstawowe drogi do pomnażania swoich środków finansowych. Pierwsza z nich to samodzielne przeglądanie ofert firm pożyczkowych. Mintos dysponuje rozbudowanym systemem, w którym to każdy klient uzyskuje dostęp do rozbudowanej listy ofert. Można weryfikować warunki, sortować ogłoszenia pod kątem kwoty inwestycji, sprawdzać firmy pożyczkowe i samodzielnie decydować o tym, komu konkretnie pieniądze zostaną przekazane.

Druga, bardzo wygodna opcja, to skorzystanie z narzędzia Auto Invest. Może to być świetna opcja dla osób zabieganych lub takich, które dysponują dużymi sumami i chcą bardzo efektywnie je pomnażać. Narzędzie automatyzuje proces inwestycyjny. Jak zapewnia platforma, zostało przygotowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwiać pracę inwestorowi. Wystarczy krótka konfiguracja, w której podaje się środki przeznaczone na inwestycję oraz oczekiwany zakres zwrotu, a więc oprocentowanie. Resztą zajmują się skrypty, które samodzielnie przeszukują dostępne oferty, wybierają te najlepiej dopasowane do określonych kryteriów, a następnie inwestują.

Jak używać platformy krok po kroku?

Aby zacząć korzystanie z tego systemu potrzebne są tak naprawdę dwie podstawowe rzeczy – konto inwestora oraz odpowiedni kapitał. Pierwszym krokiem do skorzystania z platformy jest więc wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego. Mintos gwarantuje, że cały proces rejestracyjny nie zajmuje więcej, jak 5 minut, a więc jest naprawdę prosty.

umowa

Gdy konto zostanie już zarejestrowane oraz zweryfikowane, trzeba uzupełnić swoje saldo inwestycyjne. Każdy klient serwisu uzyskuje własny, wirtualny portfel inwestycyjny, na którym przechowuje pieniądze. Aby móc inwestować, trzeba posiadać na nim środki. Przelew można zlecić w różnych formach i nie jest to skomplikowana operacja.

Zasilenie konta inwestycyjnego otwiera klientowi dostęp do całego serwisu. Od tej pory może już przeglądać oferty i odpowiadać na wybrane przez siebie, jak również skorzystać z automatycznego skryptu Auto Invest, który opisaliśmy wcześniej.

Nawet przy ręcznym wybieraniu ofert, proces w dużej mierze jest zautomatyzowany. Po akceptacji konkretnej oferty pieniądze są automatycznie przelewane na konto pożyczkodawcy. Gdy pożyczkobiorca spłaci swoje zobowiązanie, kwota od razu wraca na konto inwestycyjne wraz z odsetkami. Od razu można ją przeznaczyć na kolejne inwestycje lub wypłacić, zależnie od potrzeb.

Ryzyko inwestycyjne?

Oczywiście przypominamy, że system Mintos nie gwarantuje 100-procentowego bezpieczeństwa w każdym przypadku. Rynek pożyczek gotówkowych jest dość dynamiczny i jak wiadomo, nie każdy pożyczkobiorca okazuje się osobą rzetelną. Jeśli klient firmy pożyczkowej zacznie unikać spłacania swoich zobowiązań, inwestor może ponieść stratę. Może to być strata częściowa lub nawet całkowita, o czym zawsze trzeba pamiętać!

Mintos ma jednak ciekawą alternatywę, która gwarantuje bardzo duże bezpieczeństwo. Jest nią specjalny program gwarancji wykupu, którym według zapewnień objęte jest ponad 95% ofert dostępnych w serwisie. Jak to działa? W takim przypadku firma pożyczkowa gwarantuje swojemu inwestorowi zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy pożyczkobiorca zwleka z płatnościami dłużej, niż 60 dni. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że firma zwróci jedynie kwotę kapitału, bez należnych odsetek, ale i tak jest to rozwiązanie bardzo atrakcyjne.

Oferty z tym programem oznaczone są na liście ikonką żółtej tarczy. Jak podkreśla Mintos, trzeba pamiętać o tym, że inwestycje zabezpieczone wiążą się z nieco niższym oprocentowaniem, a więc mniejszymi zyskami dla inwestora. Oferty bez zabezpieczenia dają większą stopę zwrotu, ale jednocześnie generują duże ryzyko inwestycyjne.

Podatek?

Jeśli będziesz zainteresowanym pomnażaniem pieniędzy z pomocą tej platformy musisz pamiętać o obowiązkach podatkowych.

Mintos jest firmą międzynarodową, która skupia klientów z wielu krajów na świecie. Z oczywistych względów nie jest więc w stanie prawidłowo rozliczać każdą taką osobę. To na inwestorze spoczywa obowiązek prawidłowego rozliczenia się z lokalnymi instytucjami finansowymi. Serwis oferuje jednak dostęp do różnych statystyk, które ułatwiają wyliczenie podatku. Może z nich skorzystać każda osoba zarejestrowana na platformie.

Mintos a KNF

Wiemy, że wiele osób obawia się o swoje bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem inwestowania warto upewnić się więc, że firma nie jest notowana w systemie Komisji Nadzoru Finansowego jako niepewna. Sprawdziliśmy to i okazuje się, że Mintos nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych KNF. To dobry znak, gdyż może to świadczyć o tym, że platforma jest wypłacalna.

Opinie

O jakości tego systemu świadczą również bardzo dobre opinie samych klientów. Ludzie chwalą sobie wysokie zwroty z inwestycji, jak i atrakcyjny program ochrony inwestorów, o którym wspominaliśmy wcześniej. Jak można dowiedzieć się z komentarzy, firma nie robi problemów z wypłatami i w razie potrzeby zapewnia profesjonalne wsparcie techniczne wszystkim klientom.

Czy warto  używać platformy?

Z oczywistych względów nie możemy Wam odpowiedzieć na to pytanie. Pamiętajcie, że każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem, a więc do tematu trzeba podchodzić w pełni świadomie. Sami musicie więc dokonać wyboru i ocenić, czy narzędzie to sprosta Waszym oczekiwaniom i pozwoli na bezpieczne oraz skuteczne pomnażanie pieniędzy.

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 2.6]

Mintos - opinie z forum:

 1. Hej, jakie waluty są akceptowane na tej platformie, orientuje się ktoś może?

 2. maly_t pisze:

  Rozwiązanie bardzo ciekawe, które wydaje się naprawdę bezpieczne dzięki programowi ochrony inwestorów. Pytanie tylko, jakie są systemy płatności dostępne w Mintos? Można robić przelewy bezpośrednio ze swojego konta bankowego?

 3. w.g. pisze:

  ktoś korzystał z tego skryptu do automatycznych inwestycji? To naprawdę się sprawdza i jest bezpieczne?

 4. flashgordon pisze:

  Pytanie, czy ta firma ma jakiś polski oddział, z którym można się skontaktować i wypytać o parę istotnych szczegółów?

 5. DK14 pisze:

  jestem na Mintos od 10-2019, na pożyczkach w PLN zarabiam około 11 procent
  na EUR jakieś 14-15
  konto mintos można zasilić zwyczajnym przelewem

  1. Użytkownik Mintos pisze:

   Jak rozliczasz się z pożyczek w Euro?

 6. Użytkownik Mintos pisze:

  A jak się zapatrujesz na inwestycje w PLN chodzi mi głównie o dywersyfikację która moim zdaniem jest praktycznie zerowa ponieważ na tą chwilę są dostępne tylko dwie firmy pożyczkowe w naszej walucie co wygląda bardzo słabo i niepewnie.

 7. Żenada pisze:

  Jestem na minusie.
  Nie warto.
  Nie weryfikują firm pożyczkowych.

 8. Lukasz pisze:

  Także jestem na Mintosie od 2019. Srednia stopa zwrotu to 10,9% za te 3 lata. W windykacji mam aktualnie srodki dokladnie w wysokosci 6 % zainwestowanego kapitalu (wszystko z gwarancja odkupu) Troche dlugo juz Mintos je zwraca (jakies z pol roku?) i to jedyny problem. Reszta bardzo ok. Wyplaty bez problemu na koncie w 48-72h. Na moim przykladzie wybierac :
  – tylko pozyczki z gwarancja wykupu
  – dywersyfikowac do przesady tzn w pojedyncza pozyczke minimalne kwoty
  – wybierac firmy pow 7 gwiazdek
  – zadnego auto inwest tylko samodzielne reguly i dopiero wtedy jechac na automacie.
  Raz dobrze ustawiony nie wymaga zagladania przez dlugi czas – dzis edytuje strategi raz na kwartal. 10 minut roboty

 9. Miszel pisze:

  Jestem kilka tyś zł na minusie, pomimo osiągania pozornie niezłych „zysków” z inwestycji. Zapytasz jak to możliwe? To proste, Mintos to tylko pośrednik wielu firm pożyczkowych. Tak się złożyło, że kilka z nich upadło (zwinęło się razem z kasą), wśród nich Finko czy Capital Service. I tych pieniędzy nigdy nie odzyskujesz.
  Mintos to mój najgorszy „inwestycyjny” epizod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *