Możliwość zawieszenia prowadzenia działalności szansą na uratowanie firmy?
W sytuacji, gdy osobie prowadzącej działalność nie idzie jej prowadzenie i firmie grozi zamknięcie można skorzystać z opcji zawieszenia działalności. Jest to alternatywa dla zamknięcia firmy. Przedsiębiorca, którego firma przynosi straty, zamiast zyski i jej prowadzenie staje się nieopłacalne może zawiesić jej działalność.Zawieszenie jest możliwe na okres od miesiąca do dwóch lat. To właściciel firmy decyduje, na jaki okres chce zawiesić swoją działalność. Istnieje możliwość kilkakrotnego przedłużenia zawieszenia działalności, ale trzeba pamiętać, żeby nie przekroczyć w sumie okresu dwóch lat. W czasie zawieszenia przedsiębiorca może wykonywać pewne czynności.
Po pierwsze może przyjmować należności oraz regulować zobowiązania. Sprzedawać wyposażenie oraz środki trwałe przedsiębiorstwa. Możliwość zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej jest korzystna w momencie, gdy prowadzi się działalność sezonową np. gospodarstwo agroturystyczne, czy sprzedaż owoców i warzyw.
Wtedy warto zawiesić działalność na okres, w którym przedsiębiorstwo nie przynosi zysków. Co zrobić, żeby zawiesić działalność? Trzeba zgłosić chęć zawieszenia działalności w CEIDG w postaci złożenia wniosku, który należy dostarczyć przynajmniej w dniu rozpoczęcia okresu zawieszenia. Zawieszenie prowadzenia działalności jest możliwe w przypadku, gdy nie zatrudnia się pracowników.
Jakie są korzyści z zawieszenia? Do głównych korzyści zawieszenia prowadzenia działalności należą ograniczenia obowiązków podatkowych, w tym składania deklaracji VAT oraz płacenia składek na ubezpieczenie społeczne.
ale jak zawieszam działalnosc to trace ubezpieczenie chorobowe?