Wfirma.pl – czy warto skorzystać z księgowości i fakturowania online?

[Głosów: 12   Average: 2.4/5]

Czy załatwianie wszystkich spraw papierkowych w firmie naprawdę musi być takim wyzwaniem? O ile duże firmy mogą pozwolić sobie na zatrudnianie księgowych, tak mniejsi przedsiębiorcy najczęściej po prostu nie mają na to pieniędzy. Samodzielne prowadzenie księgowości to zmora takich osób, ale istnieją specjalne systemy, które odciążają od większości obowiązków.

Trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. E-księgowość w akcji!

W XXI wieku naprawdę wiele rzeczy możemy wykonać przez internet. Zamawiamy usługi, robimy zakupy, wykonujemy operacje bankowe, a nawet załatwiamy różne sprawy urzędowe. Jaki problem będzie więc w tym, aby przez internet prowadzić również swoją księgowość? Okazuje się, że żaden.

W sieci pojawia się coraz więcej dedykowanych systemów, które mają za zadanie pomagać przedsiębiorcom w prowadzeniu ich firmy. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. W ramach miesięcznego abonamentu dostajemy w swoje dłonie odpowiednio przygotowany system. Jest to zestaw narzędzi pozwalający na przykład na prowadzenie magazynu, fakturowanie, analizowanie kosztów czy generowanie plików JPK. Systemy tego typu niestety często mają wiele wad. Mogą być kosztowne i mało przejrzyste, albo na przykład nie do końca dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy.

Z tego powodu przyjrzymy się bliżej systemowi oferowanemu przez wFirma. Według zapewnień, jest to narzędzie niemalże uniwersalne, które można łatwo dopasować do własnych potrzeb.

Co to jest za serwis?

Internetowy serwis wFirma istnieje na rynku już od dobrych 13 lat i chwali się ponad 140-tysiącami zarejestrowanych użytkowników i ponad 20 milinami wystawionych faktur w narzędzi. Firma oferuje dostęp do modułowego narzędzia ułatwiającego prowadzenie biznesu. System został przygotowany w oparciu o specjalne dodatki, które można dokładać lub usuwać, zależnie od potrzeb.

Dzięki temu cały system do zarządzania firmą ma być łatwy w konfiguracji, dopasowaniu do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Oprócz tego twórcy serwisu chwalą się wysoką jakością swoich modułów. Narzędzia z jednej strony mają być bardzo nowoczesne, niezawodne i bezpieczne, ale jednocześnie ich obsługa powinna być wręcz intuicyjna.

Firma, co bardzo ważne, nie skupia się jednak wyłącznie na typowej księgowości online. Jeśli przedsiębiorca potrzebuje skorzystać z usług doświadczonych księgowych, także może to zrobić. Istnieje specjalny abonament, w ramach którego uzyskuje się wsparcie między innymi dedykowanego doradcy księgowego czy kadrowego. wFirma gwarantuje, że są to ludzie kompetentni i bardzo doświadczeni, a cena korzystania z takiej usługi pozostaje na przystępnym poziomie. Pomoc online księgowych może być bardzo atrakcyjna. Zatrudnienie własnego pracownika wiąże się z ogromnymi, miesięcznymi kosztami. Księgowy online to jedynie miesięczna opłata abonamentowa, która jest dużo niższa od kosztów utrzymania etatu.

Podstawowa funkcjonalność

Jeśli interesuje was funkcjonalność serwisu wFirma, to naszym zdaniem jest ona naprawdę szeroka. Cały system opiera się na bazie narzędzi do zarządzania sprzedażą, kadr i płac oraz typowej księgowości. Dla każdego z tych narzędzi mamy różnorodne moduły, które można skonfigurować pod potrzeby własnego biznesu.

I tak, dla sekcji zarządzania sprzedażą mamy między innymi:

 • fakturowanie;
 • zarządzanie magazynem;
 • narzędzia dla sklepów internetowych;
 • szeroka funkcjonalność systemu CRM.

Narzędzie związane z kadrami i płacami to takie moduły, jak:

 • generowanie dokumentów;
 • pełna integracja z systemem ZUS oraz MF;
 • ewidencjonowanie czasu pracy;
 • gromadzenie akt osobowych w formie elektronicznej.

W przypadku księgowości online dostępne moduły to między innymi:

 • tworzenie deklaracji podatkowych i plików JPK;
 • zarządzanie środkami trwałymi;
 • obsługa bankowa;
 • obliczanie ryczałtu, VAT-u i innych podatków.

Aplikacja mobilna MOJO poszerzająca funkcjonalność systemu

Bardzo ciekawą funkcjonalnością, obecnie mocno rozwijaną, jest dostęp do specjalnej aplikacji mobilnej MOJO. Każdy klient korzystający z systemu wFirma może skorzystać z prostej aplikacji na urządzenia przenośne, które w obecnej formie przede wszystkim służy do zdalnego wystawiania faktur. Jest to więc narzędzie idealne na przykład dla firm świadczących usługi poza własną siedzibą.

Narzędzie nie tylko umożliwia szybkie generowanie faktur. Ma ono także dostęp do firmowej bazy danych klientów czy do katalogu produktów. Na chwilę obecną jest to główna funkcjonalność, ale w przyszłości ma się to zmienić. Jak zapewniają przedstawiciele wFirma, aplikacja mobilna w przyszłości przejmie na siebie pełną funkcjonalność systemu. Klient będzie mógł w pełni zarządzać swoim biznesem zarówno z poziomu komputera, jak i z urządzenia mobilnego wszędzie tam, gdzie będzie tego potrzebował.

Ile to kosztuje?

Koszt korzystania z systemu oferowanego przez wFirma w dużej mierze zależy nie tylko od wyboru konkretnych narzędzi, ale także od czasu trwania abonamentu. Zasada jest tutaj bardzo prosta. Im dłuższy okres obowiązywania abonamentu, tym niższa cena za jeden miesiąc.

Zaprezentujemy Wam przykłady obecnie obowiązujących cen przy założeniu, że opłacacie abonament na rok z góry:

 • system do zarządzania sprzedażą kosztuje 3,33 zł za każdy miesiąc;
 • dostęp do narzędzi księgowości online wiąże się z wydatkiem 13,33 zł miesięcznie;
 • biuro rachunkowe online, a więc dostęp do wsparcia specjalistów, to koszt zaczynający się do 149 zł miesięcznie (w tym jedynym przypadku ceny zawsze są ustalane indywidualnie).

Przy wyborze opcji zarządzania sprzedażą lub księgowości online można także dokupić sobie moduł zarządzania magazynem. Jego koszt zawsze wynosi 10 zł miesięcznie.

Warto wspomnieć również o tym, że każde z tych narzędzi można obecnie testować za darmo i bez zobowiązań przez pełne 30 dni. Wystarczy tylko zarejestrować swoje konto na stronie wFirma.

Opinie?

Z pewnością dużym plusem tego systemu jest jego wieloletnia obecność na rynku. Dzięki temu w sieci jest mnóstwo opinii na jego temat i zachęcamy do dokładnego zapoznania się z nimi. Klienci chwalą sobie przede wszystkim atrakcyjne ceny, możliwość darmowego przetestowania oraz prostotę obsługi. Wiele osób jest zadowolona z faktu, że firma natychmiast reaguje na zmiany przepisów. Aktualizacje pojawiają się od ręki i są dostępne oczywiście za darmo w ramach abonamentu.

Czy warto skorzystać?

Chcecie poznać nasze zdanie? Cóż, wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb. Gorąco zachęcamy przede wszystkim do policzenia sobie kosztów, a więc ile będzie Was kosztowało korzystanie z takiego systemu, a ile wsparcie zewnętrznej księgowości.

Do faktur i księgowosci on-line polecamy Infakt – 10% taniej

Jeśli natomiast już teraz zajmujecie się księgowością samodzielnie, polecamy przede wszystkim skorzystanie z darmowego okresu próbnego. Bardzo możliwe, że mając do dyspozycji takie narzędzia będziecie po prostu oszczędzali swój cenny czas.

wFirma.pl - opinie z forum:

 1. Jakie usługi szczeoglnie polecacie od Wfirmy? Korzysta ktos moze ze wszystkich, czy tylko z wybranych? Szczegolnie chodzi mi CRM i program do fakturowania;)

  Odpowiedz
 2. fajne jest to, ze w obsłudze klienta pracują ludzie, ktorze trochę się znają na tym co robia bo kilka razy mi pomogli. Programy do fakturowania według mnie są w miarę ok

  Odpowiedz
 3. czasem te ich programy się trochę zacinają, ale powiem tyle, place niewiele, na księgowości w ogole się nie znam, a z nimi jakoś sobie radze wiec chyba warto

  Odpowiedz
 4. Do faktur i księgowosci on-line polecamy Infakt – 10% taniej

 5. orientuje się ktoś, czy narzędzia oferowane w ramach okresu próbnego gwarantują pełną funkcjonalność tego serwisu? Można spokojnie bez opłat zapoznać się z wszystkimi jego możliwościami?

  Odpowiedz
 6. Jak dokładnie realizowana jest ta usługa księgowości online? Kontaktuję się z tymi specjalistami telefonicznie czy w formie online? W ogóle w jakich godzinach taka usługa jest świadczona?

  Odpowiedz
 7. jest tutaj ktoś, kto korzystał już z tej aplikacji mobilnej? Jak ona się sprawdza, nie ma z nią problemów? Kiedyś miałam już podobne narzędzie, ale ono wiecznie się zawieszało i było trudne w obsłudze. Może to od wFirma faktycznie jest lepsze??

  Odpowiedz

Dodaj komentarz