Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej – możliwości dla przedsiębiorcy.

Często zdarza się, że przed rozpoczęciem działalności gospodarczej ludzi powstrzymuje brak środków finansowych na uruchomienie działalności. Sporo osób rezygnuje z tego powodu z własnego biznesu. Okazuje się jednak, że jest sporo możliwości otrzymania kapitału na rozpoczęcie działalności i warto rozpocząć starania o środki.Pierwsza opcja to dofinansowanie z Urzędu Pracy. Można otrzymać w ramach tego dofinasowania do 21 tysięcy złotych. Osoba, która chce ubiegać się o środki finansowe z Urzędu Pracy musi posiadać status osoby bezrobotnej. Głównie dofinansowania przyznawane są na działalność budowlaną, usługową oraz handlową.

Żeby ubiegać się o otrzymanie dofinansowania trzeba najpierw złożyć wniosek o dotację. Przedstawiając w nim planowaną działalność. Trzeba również złożyć wymagane dokumenty w Urzędzie Pracy. Druga opcją są dotacje unijne. W ramach dotacji Unii Europejskiej można otrzymać do czterdziestu tysięcy złotych.

Dotacje przyznawane są głównie osobom, które nie ukończyły 25 roku życia lub mają minimum 45 lat. Również o dotację mogą się starać osoby, które były przez długi okres czasu bezrobotne lub kobiety powracające do aktywności zawodowej po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Można również ubiegać się o otrzymanie kredytu na założenie własnej firmy.

Wzięcie kredytu wymaga jednak jego spłaty, dlatego lepiej najpierw spróbować pozyskać środki z innych źródeł, a dopiero później w razie braku innych możliwości zdecydować się na kredyt.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Marekk pisze:

    W 2013 jest trochę trudniej o środki z UE na rozpoczęcie DG, ale już za rok powinno być dużo lepiej w tym względzie. Zobaczycie! Polska dostanie nowy budżet na lata począwszy od 2014 na 2020 kończąc i oznacza to więcej kaski dla przedsiębiorców. Trzeba się cieszyć ludzie.

  2. kuba pisze:

    Najlepszą opcja jest dotacja bo nie trzeba sie meczyc przy spłacaniu ale wiadomo nie jest tak prosto dostac. Z kredytem juz nie jest tak prosta sprawa. Ja sam dostałem kase z Unii no i udało mi sie rozkręcić biznes;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *